Zájezdové centrum

Mariazell - průvod čertů

24.11.

Cena: 1 090,- Kč

PROGRAM:

Půjdem spolu do likérky, dujdaj, dujdaj, dujdaj dá! Vánoční atmosféru v Mariazell můžete nasávat všemi způsoby. Třeba i v perníkové chaloupce, při rozsvěcení adventní svíce nebo na veselici s čerty.

Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Mariazell jsou zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko.

S průvodcem si prohlédnete historickou část města s dominantou slavné baziliky Mariazell. Projdete křížovou cestou k pohyblivému betlému a uvidíte 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédnete také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun. Při brouzdáním vánočně vyzdobenými uličkami, jistě neminete vyhlášenou kavárnu na rohu Hlavního náměstí a pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Výrobna svíček z včelího vosku se nachází hned v sousedním domě a o ulici výše již 132 let vzniká nápoj Arzberger ve stejnojmenné malé likérce. Likér je vyráběn tajnou recepturou z 33 druhů bylinek. proto neváhejte navštívit likérku, pivovar i muzeum perníků Na adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny tradiční produkty – medovina, perníčky, výrobky z jedlového dřeva a včelího vosku a další. Ve městě je spousta vánočních atrakcí – andělský poštovní úřad, živé jesličky a několik betlémů včetně mechanického.

Zájemci o historii kolejové dopravy si jistě přijdou na své při návštěvě muzea Muzeumstramway v obci St.Sebastian, jehož součástí jsou i projížďky historickým vláčkem mezi nádražím v Mariazellu a jezerem Erlaufsee.

V podvečer se přesunete do sousední vesničky Sankt Sebastian, kde zhlédnete fascinující čertovský rej doprovázený alegorickými vozy, světelnými efekty a zvuky pekelné hudby.

Návrat brzy ráno.

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu s možností občerstvení, služby delegáta

Základní trasa:   Brno, Mikulov

Ostatní trasy  a nástupní místa:

V případě malého zájmu o nabízenou trasu, má pořadatel právo na její zrušení, či změnu ceny.

Příplatek  300,-  Praha, Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Trutnov, Ostrava, České Budějovice.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.

On-line rezervace