Zájezdové centrum

Salzburg a největší slet čertů ve Schladmingu

24.11.

Cena: 1 390,- Kč

PROGRAM:

 

Dopoledne vás čeká prohlídka centra města Salzubrg a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí a jiných památek. V podvečer se přesuneme do města Schladming na tradiční čertí průvod.

Odjezd v brzkých ranních hodinách. Dopoledne příjezd do barokního města Salzburg, kde se projdeme historickým centrem zapsáným na seznamu UNESCO. Městu s bohatou historií a nádhernou architekturou se ne nadarmo přezdívá „Řím severu“. Při naší procházce objevíme Salzburg jako město W. A. Mozarta, podíváme se na jeho rodný dům, na chrám, ve kterém byl pokřtěn, a ochutnáme pravé Mozartovy koule, které se vyrábí jedině v Salzburgu. Poznáme nejstarší dosud fungující kavárnu v Rakousku, projdeme se starobylou Obilnou uličkou a z dominanty města, hradu Hohensalzburg, budou zájemci moci obdivovat úchvatné panorama salzburských věží. Před místním dómem vás ohromí jeden z nejkrásnějších vánočních trhů světa a budete moci vychutnat tu pravou vánoční atmosféru s punčem, svařeným vínem, vánočním cukrovím nebo praženými jablky.

V pozdních odpoledních hodinách se autobusem přesuneme do horského střediska Schladming, kde se zúčastníme vůbec největšího čertího průvodu na světě, při kterém nás budou ohromovat masky a povozy více než devíti set pekelníků. Tento legendární průvod se letos bude konat již po třiadvacáté. Tzv. Krampuslaufy mají v celém Rakousku dlouholetou tradici a „čertovské řemeslo“ se tu dědí z generace na generaci. My se odebereme přímo do centra dění! Po zaplacení poplatku budeme moci sledovat průvod přímo na hlavní promenádě, vychutnat si doprovodný program či se zahřát svařeným vínem. Pokud neutečete před pekelníky z tohoto čertího průvodu, ve večerních hodinách odjezd společně zpět do ČR.

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem s možností občerstvení, služby průvodce

Cena nezahrnuje: vstup Krampuslauf  cca -  16 EUR    / dite 7 \EUR

Základní nástupní místo bez příplatku:  Praha

Ostatní trasy :

V případě malého zájmu o nabízenou trasu, má pořadatel právo na její zrušení, či změnu ceny.

Příplatek 100,- -  Benešov, Tábor, České Budějovice

Příplatek 200,-  - Brno, Mikulov, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň

Příplatek 300,-  - Prostějov, Olomouc, Jihlava, Pelhřimov, Jindřichův Hradec

Příplatek 400,-  - Trutnov, Ostrava, Liberec, Ústí nad Labem, Karlovy Vary

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu a nástupního místa.

On-line rezervace