Zájezdové centrum

Budapešť - vánoční trhy - plavba po Dunaji

TERMÍNY:   22.12.

Cena: 1 090,- Kč

 

PROGRAM:

Odjezdv nočních hodinách, ráno příjezd do Budapešťi. Prohlédneme si maďarskou metropoli ležící na obou březích Dunaje, která vznikla spojením kopcovité části Buda s rovinatou Peští. Toto úchvatné město nabízí spoustu zajímavých památek. Buda, je část s mnoha romantickými zákoutími, královskou rezidencí a Matyášovým chrámem. Pešť, to je například Országház - velkolepá budova parlamentu otočená směrem k řece a jeden z národních symbolů Maďarska. Z návrší Gellért, kde je možné navštívit pevnost, se rozevírá pohádkový výhled na obě části města. Poté navštívíme tržnici s nepřebernou řadou místních specialit a následně si vychutnáme atmosféru vánočních trhů. V podvečer, ukončíme návštěvu Budapešti, projížďkou po Dunaji.

Vánoční trhy v Budapešti na náměstí Vörösmarty, charakterizuje svátečně vyzdobené prostranství s tradičním vánočním stromem, stánky s vánočním zbožím a jeviště s bezmála stem připravených programů. Jedinečná, bezmála měsíc trvající událost, se postupem času rozvinula v mezinárodní atrakci. Za svoji popularitu vděčí zejména tradičním oblíbeným programům, jako jsou: otevírání Adventního kalendáře v kavárně Gerbeaud, oživlý Betlém, soutěž ve zdobení vánočního stromku, ad. Hlavní atrakcí budapešťských Vánoc zůstává vánoční trh, na kterém lidoví umělci a drobní řemeslníci prodávají své rukodělné výrobky s vánoční tematikou. Vánoční atmosféru zvýrazňuje vůně perníčků, skořice, svařeného vína i jehličí linoucí se po celém náměstí.
Buďte tedy srdečně zváni na tradiční svátky klidu, vánoční pohody a vzájemného porozumění Vánoční trhy v Budapešti patří mezi deset nejkrásnějších v Evropě. A tak není divu, že do maďarské metropole kromě tisíců turistů jednou za rok zamíří z finského Laponska i skutečný a nefalšovaný Mikuláš – Joulopukki. Budapešťské vánoční trhy toho však nabízejí daleko víc.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.

Základní trasa bez příplatku : Brno, Bratislava

Příplatky za svoz z Prahy a Pávova 350,-

Cena zahrnuje:  dopravu luxusním autobusem, služby delegáta

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění – lze sjednat u CK 30 Kč/den.

Místenku v autobuse – 200 Kč / os.

Projížďka po Dunaji  -  300 Kč

Pokud se zájezd neobsadí minimálním počtem cestujících, vyhrazujeme si právo na změnu termínu na nejbližší možný nebo na zrušení či změnu odjezdových míst. Bude-li k zajištění svozu použit linkový spoj, je CK oprávněna doúčtovat cenu jízdného.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu programu.

On-line rezervace