Zájezdové centrum

Lesbos

oLesbos je třetím největším ostrovem Řecka ležící v Egejském moři a je vzdálený pouhých 16 km od tureckého pobřeží. Ostrov je sopečného původu a patří k nejúrodnějším ostrovům Řecka, je velmi hornatý a pokrytý lesy a olivovníky, kterých je na celém ostrově až 18 milionů. Lesbos má dlouhou historii, sahající až 3 000 let zpátky, je také znám jako rodiště starořecké básnířky Sapho a obávaného piráta Barbarossi.

Severní část ostrova je podle místních obyvatel ta nejkrásnější díky rozmanité přírodě, romantickým zátokám a dlouhým písčitým plážím. Na západní části ostrova je jeden ze dvou existujících zkamenělých pralesů na světě, starý 20 milionů let, který má obrovskou historickou hodnotu. Na ostrově je také velké množství termálních pramenů, objevených již v antice, které jsou do dnešní doby stále využívány. Hlavní město Mytilini je průmyslovým a kulturním centrem Lesbosu, kde je patrný výrazný vliv evropské architektury i architektury blízkého východu. Ostrov je také známý svou výbornou kuchyní, hlavně kallonskými sardinkami a vynikajícím, kvalitním olivovým olejem, který se na Lesbosu od nepaměti vyrábí stejně jako ouzo, na které jsou obyvatelé ostrova patřičně hrdí a které je právem považováno za nejlepší ouzo v Řecku.

Ostrov Lesbos patří mezi málo míst ve Středomoří, kam masový turismus ještě nevstoupil, kde dění neurčují zahraniční turisté, ale tradiční způsob života místních obyvatel.

Vyberte letovisko

Ceny zájezdů
Tabulka cen
Termín od:
Termín do:
Doprava:
Oblast:

CENA HELLAS - ubytování ve studiu či apartmánu kdekoliv na ostrově Lesbos.

DĚTSKÉ CENY

Dítě do 2 let bez nároku na služby platí pouze        1 000,-
Dětská cena   děti do 15 let
Dítě bez nároku na lůžko   děti do 6 let

SLEVY

Dospělá osoba na přistýlce      500,-

PŘÍPLATKY

Jednolůžkový pokoj         
3 000,-


Strava        Dospělí         Děti   
Večeře 290,- 190,-

 

CENA ZAHRNUJE:

Leteckou dopravu včetně transferu z letiště do letoviska a zpět, ubytování, popř. polopenzi, závěrečný úklid, služby delegáta.

CENA NEZAHRNUJE:

Komplexní pojištění včetně storna 28,-Kč/den. Případný palivový příplatek.