Zájezdové centrum

Kréta

Kréta je nejjižnějším, největším a nejhornatějším ze všech obydlených řeckých ostrovů. Je rozdělena na čtyři provincie: Heraklion, Chania, Rethymnon a Lassithi. Severní část ostrova je více turistická a nachází se zde většina pláží.

Právě Kréta se stala rodištěm největšího z olympských bohů - boha Dia, odtud vzlétl k nebesům Ikaros, zde střežil netvor Minotaurus labyrint krále Minoa a byla to opět Kréta, kam unesl Zeus Evropu, na jejíž počest byl pojmenován náš kontinent.Základ řecké a současně i evropské kultuře byl dán již před 4000 lety v období největšího rozmachu minojské říše. Velkolepý minojský palác Knossos s nástěnnými freskami a nejstarším kamenným trůnem, palác Phaistos se svými nálezy a dosud nevyluštěným písmem, i unikátní sbírky uchovávané v muzeu hlavního města Heraklion vyvolávají úžas návštěvníků celého světa. Upoutají Vás nejen minojské paláce, ale i arabsko-benátské pevnosti, byzantské kostely, kláštery i turecké minarety.

Vyberte letovisko

Ceny zájezdů
Tabulka cen
Termín od:
Termín do:
Doprava:
Oblast:

CENA HELLAS - ubytování ve studiu či apartmánu kdekoliv na ostrově Kréta bez možnosti výběru

DĚTSKÉ CENY

Dítě do 2 let bez nároku na služby platí pouze        1 000,-
Dětská cena   děti do 12 let


PŘÍPLATKY

Jednolůžkový pokoj         
3 000,-
     

CENA ZAHRNUJE:

Leteckou dopravu včetně transferu z letiště do letoviska a zpět, letištní taxy, ubytování, popř. stravu, závěrečný úklid, služby delegáta.

CENA NEZAHRNUJE:

Komplexní pojištění včetně storna 28,-Kč/den. Případný palivový příplatek.