Zájezdové centrum

Informace k zájezdu

OBSAH:

 

» Doprava (vlastní, letecká, autobusová)

» Ubytování

» Delegát

» Pojištění CK - Vaše jistota

 

 


 

Doprava

 

Vlastní doprava

 

OLYMPSKÁ RIVIERA, CHALKIDIKY, THASSOS, KORFU

 

Budete-li cestovat vlastním autem na Olympskou riviéru, Chalkidiki, či ostrov Thassos, rozhodně Vám doporučujeme trasu přes Srbsko a Makedonii, kde se od zrušení vízové povinnosti podmínky  průjezdu výrazně zlepšily. Pozor si dejte pouze na dodržování rychlosti a pokud budete přece jen platit pokutu, nebojte se smlouvat. Bez potvrzení je možné zaplatit nižší částku. Vzhledem k malým čekacím dobám při odbavení na hranicích, můžete cestu zvládnout za cca 18 – 20 hodin. Předpokládané náklady dopravy autem pro 4-člennou rodinu se pohybují od 10 000,- do 12 000,- dle typu vozidla, v případě cesty na ostrov Thassos, se náklady zvednou o cca 2 000,- za trajekt.

 

Pokud chcete cestovat na ostrov Korfu a nemáte záje o dlouhé, nákladné a navíc již druhým rokem složité cestovnání z Benátek díky omezení lodní dopravy, nabízíme Vám náš tip. V roce 2010 byla otevřena magistrála Egnatia, která spojuje východní a západní pobřeží. Pojedete-li tedy přes Srbsk a Makedonii, dostanete se po této dálnici rychle a pohodlně až do Igoumenitsi a pak cca hodinovým trajektem na Korfu.

 

V případě, že se rozhodnete cestovat vlastní dopravou, poskytneme Vám slevu 1000,-/za osobu z ceny zájezdu i z ceny dětské.

 

 

Letecká doprava

 

Doprava letadlem společnosti ČSA, TRAVEL SERVIS, popřípadě letadlem jiné letecké společnosti. Vzhledem k tomu, že čas odletů zatím není stanoven, vyhrazujeme si právo na úpravy termínů odletu a příletu dle letového řádu. Počet dnů a nocí uvádíme v katalogu pouze pro lepší orientaci. První a poslední den nebo noc jsou určeny k transferu z / do místa pobytu. Termín zájezdu uvedený v katalogu se může od skutečné délky pobytu, zejména u zájezdů s nočním odletem lišit.
Zejména u kombinované dopravy je místem ukončení služeb letiště, nikoliv místo odjezdu busem.CK si vyhrazuje právo s organizačních důvodů změnit místo odletu u okrajových zájezdů dle dispozice letového řádu letecké společnosti.

Letištní taxy jsou zahrnuty v ceně zájezdu. 

Výhodnou cenu tax garantujeme klientům, kteří si zájezd koupí do 31.3.2013. Po tomto datu si vyhrazujeme právo na zvýšení tax, jelikož předpokládáme navýšení ceny palivového příplatku. Případný rozdíl ceny bude doúčtován do 21 dnů před nástupem na zájezd.

 

 

Autobusová doprava

 

Doprava autobusem - klimatizace a možnost zakoupit občerstvení. Cestou se o Vás starají profesionální řidiči, kteří Vás nejen spolehlivě a bezpečně dovezou do Vámi vybraného letoviska a zpět, ale organizují i pasové odbavení, trajekty a hygienické přestávky. Během cesty není podáván výklad.
Základní trasa: Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

 

Místenky v autobuse lze zajistit za poplatek 200 Kč.

Příplatek za nástupní místo u autobusových zájezdů:

 

Ostrava, Frýdek-Místek, N. Jičín, Hranice, Příbor, Přerov 300 Kč
   
Praha   400 Kč

 

Trasy

A. Ostrava, Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

B. Praha, Brno

Upozornění: CK si vyhrazuje právo na úpravu nástupních míst dle počtu přihlášených. V případě menšího počtu zájemců může CK zajistit transfer vlakem nebo linkovými spoji, přičemž rozdíl ceny plně hradí .Při spojení dvou termínů nemůže CK garantovat stejný typ transferu při cestě tam i zpět.CK si vyhrazuje právo vytvořit zasedací pořádek dle vlastního uvážení s přihlédnutím na věk cestujících a termín přihlášení.

 

CESTOVNÍ DOKLADY

Klient je za svůj cestovní doklad a jeho platnost plně odpovědný. Jste-li cizí přístlušník, informujte se o vízových povinnostech.

Jako cestovní doklad je u leteckých i autobusových zájezdů akceptován občanský průkaz nebo pas, který vždy raději doporučujeme, zejména pak u autobusové dopravy. Od roku 2012 již platí, že dítě do 15ti let věku musí mít svůj vlastní cestovní doklad. Zapsání dětí v cestovním pase již není možné.

V případě zájmu Vám zajistíme pouze dopravu:

 

  Korfu Thassos Soluň
Obousměrná jízdenka 4500 Kč   3500 Kč   3300 Kč  
Jednosměrná jízdenka     2600 Kč 2000 Kč 1900 Kč

  

Cena zájezdu

Dojde-li při sepisování smlouvy k opomenutí nebo špatné specifikaci některé služby nebo budou-li se objednané služby vzájemně vylučovat, poskytne CK službu, za kterou bylo skutečně zaplaceno.

PALIVOVÝ PŘÍPLATEK: Při koupi zájezdu do 31.3. 2013 garantujeme ceny všech zájezdů. Po tomto datu si vyhrazujeme právo, v případě zvýšení cen ropy, účtovat palivový příplatek a to u leteckých i autobusových zájezdů. O aktuální výši tohoto příplatku budou klienti informováni nejpozději 21 dnů před nástupem na zájezd prostřednictvím našich www stránek a zasláním dopisu /emailu s vyúčtováním.

 


 

Ubytování

 

Ubytování je zajištěno v apartmánech a studiích se sociálním zařízením a účelově vybavenou kuchyňkou či kuchyňským koutem. Kuchyň je vždy vybavena el. vařičem, ledničkou a základním nádobím pro počet osob ubytovaných v pokoji (2 hrnce, pánev, konvice na čaj, hrníčky, sklenice, hluboké a mělké talíře, příbory). Pokud předpokládáte náročnější vaření, je lépe si s sebou vzít vlastní nádobí, jako je struhadlo, nůž, otvírák na konzervy atd. Pokud s Vámi cestuje dítě bez nároku na lůžko, vezměte raději nádobí i pro něj. Majitelé domů sice většinou nádobí na požádání doplní, ale není to jejich povinnost. Většina pokojů má balkón, balkónek nebo terasu vybavenou zahradním nábytkem. Součástí vybavení jsou polštářky, teplé deky, ložní prádlo a 1 toaletní papír. Součástí vybavení nejsou saponátové a čistící prostředky a mýdlo.

 

CENA HELLAS: Při zvolení této varianty obdržíte za velice výhodnou cenu ubytování z naší nabídky nebo minimálně ve stejné kvalitě a typu v jeho okolí (místo a název se dozvíte v den odjezdu nebo na místě u delegáta). V případě, že je CK nucena změnit klientovi vybrané ubytování nebo z důvodu vyprodání kapacity nabídne ubytování, které není uvedeno v katalogu, nejedná se o CENU HELLAS. Je-li klientovi sdělen přesný název náhradního ubytování a jeho cena, má klient právo od smlouvy odstoupit. V opačném případě klient přistupuje na změnu a zavazuje se uhradit novou cenu stanovenou v cestovní smlouvě.

 

POKOJE: Jelikož každé ubytovací zařízení má několik typů pokojů, mohou se od sebe lišit velikostí, polohou či vybavením. V podstatě se však jedná o velmi podobné ubytování, a proto si vyhrazujeme právo ubytovat Vás v jednom z domů uváděných v našem katalogu, popř. v domě jiném, stejné kategorie. Máte-li speciální požadavek, který Vám bude přislíben / konkrétní dům či pokoj, polohu pokoje, podlaží atd./, dbejte na jeho uvedení v cestovní smlouvě.
V případě, že to bude možné, budeme se Vám snažit vyhovět. Upozorňujeme Vás ale na to, že uvedením nadstandardního požadavku, za který se neplatí příplatek, nevzniká klientovi nárok, jehož nedodržení se dá reklamovat.

 

Jednolůžkový pokoj - u tohoto typu ubytování není možnost výběru letoviska a pokoje ze strany klienta. Může se stát, že klient bude ubytován v pokoji bez balkonu nebo terasy. I přes výši příplatku 3 000,- se nezaplatí celková cena pokoje (druhé lůžko), proto si CK vyhrazuje právo ubytovat klienta dle vlastního uvážení. Pokud nemáte spolucestujícího, a přesto byste uvítali ubytování společně s jinou osobou, sdělte nám tento požadavek při uzavírání cestovní smlouvy. Bude-li to v našich silách, pomůžeme Vám spolubydlícího doplnit. příplatek za jednolůžkový pokoj 3 000,-/osobu

Dvoulůžkový pokoj - znamená pokoj ve studiu nebo apartmánu se dvěma lůžky, popř. manželskou postelí.

Třílůžkový pokoj - znamená dvoulůžkový pokoj s přistýlkou nebo pokoj s jednou manželskou postelí a jednou postelí standardní nebo pokoj se třemi lůžky.

Čtyřlůžkový pokoj - znamená pokoj se čtyřmi lůžky, pokoj se dvěma manželskými lůžky nebo pokoj s jedním manželským lůžkem, jedním standardním a jednou přistýlkou atd.

V některých případech můžeme nabídnout tzv. rodinná studia (obytná kuchyně + ložnice, nebo 2 vzájemně průchozí ložnice). Možnost využití tohoto typu ubytování avizujeme v naší nabídce.

 

PŘISTÝLKY: přistýlka může být normální lůžko, rozkládací lehátko nebo gauč. V případě, že požadujete ubytování s přistýlkami, počítejte s tím, že se pokoj může stát v některých případech poněkud stěsnaným.
 

 

Sleva za dospělou osobu na přistýlce 500,- Kč / osobu

 

STUDIO: /1/2, 1/3, 1/4/ – pro dvě, tři, čtyři osoby – jeden pokoj s vlastním příslušenstvím, které je buď součástí pokoje nebo v jeho těsné blízkosti.

APARTMÁN: /2+2, 2+3, 3+3/ - pro čtyři, pět, šest osob, dva oddělené pokoje se společným příslušenstvím.
 

 

Dbejte prosím zvýšenou pozornost na specifikaci požadovaného ubytování při uzavírání cestovní smlouvy.

 


 

Delegát

 

V každém místě je klientům k dispozici delegát, jehož úkolem je zorganizovat na počátku info schůzku pro účastníky pobytu, kde je seznámí s pobytovým místem a s možnostmi nákupu fakultativních služeb a výletů. Je kdykoliv k zastižení (na mobilním telefonu ) a je připraven řešit Vaše akutní problémy, zejména zajištění lékařského ošetření. Kromě toho si stanovuje termín schůzek, na kterých s ním můžete řešit Vaše méně závažné požadavky. Delegát není klasickým průvodcem, není s Vámi každý den a není ubytován na stejném místě jako Vy. Především na ostrovech delegát do jednotlivých letovisek dojíždí.

 Pojištění CK - VAŠE JISTOTA

 

Cestovní kancelář HELLAS TOUR s. r. o. je pojištěna proti úpadku a tímto pojištěním je v případě úpadku CK zaručeno klientům přihlášeným na zájezd:

  » zajištění návratu z místa pobytu v zahraničí do České republiky

  » vrácení již zaplacené částky za zájezd v případě, že se zájezd neuskutečnil

  » vrácení rozdílu mezi zaplacenou cenou a cenou částečně poskytnutého zájezdu v případě, že se zájezd uskutečnil pouze z části.

 

Toto pojištění platí pro všechny zájezdy uvedené v tomto katalogu. Certifikát si můžete prohlédnout zde.

 


 

Pojištění

 

Komplexní cestovní pojištění K3S  UNIQA  28,-/den

Podrobný rozsah pojištění naleznete na www.uniqa.cz

 

  1. pojištění léčebných výloh v zahraničí do 3.000.000,-
  2. pojištění zavazadel celkový limit 15.000,- (5.000,-/věc)
  3. pojištění odpovědnosti za škodu do výše 1.000.000,-
  4. pojištění pro případ zrušení zájezdu - 80% ze storno poplatků, max. 15.000,-/os.
  5. pojištění úrazové
  6. pojištění aistenčních služeb, repatriace pojištěného celkem do 3.000.000,- (náklady na vyslání opatrovníka, náklady na předčasný návrat z pojištěné cesty, náklady vniklé zmeškáním veřejného dopravního prostředku, náklady na právní pomoc v zahranicí, náklady vzniklé ztrátou cestovních dokladů, náklady vzniklé zpožděním letu, náklady vzniklé zpožděním zavazadel)

 

UPOZORNĚNÍ: na pojištění, které je uzavřeno méně než 7 dní před nástupem na zájezd typu „Last moment“, se pojištění pro případ zrušení zájezdu nevztahuje na náhle vážné onemocnení pojištěného bez hospitalizace.